Biuro

Na wstępie kilka słów o tym co to jest serwer i czym rożni się od serwera wirtualnego

Serwer jest to fizyczna maszyna o dużej mocy obliczeniowej na stale podłączona do Internetu, która służy udostępnianiu danych i informacji innym użytkownikom sieci Internet. Należy tu zaznaczyć że znaczna cześć klientów nie jest w stanie wykorzystać tak dużej mocy i dlatego taka moc przeznaczana jest na tak zwane serwery wirtualne.
Serwery wirtualne są to wydzielone wirtualnie (poprzez specjalny program) serwery z fizycznego bardzo wydajnego serwera. Czyli na jednym serwerze fizycznym istnieje wiele serwerów wirtualnych, które współdzielą zasoby, np. dysk twardy, czas pracy procesora, pamięć.
Podział zasobów dla serwerów wirtualnych jest wykonywany optymalnie dla wszystkich użytkowników, jest to równoznaczne z tym, że żaden pojedynczy użytkownik nie ma możliwości zaszkodzić lub skorzystać z zasobów innych klientów na tej samej fizycznej maszynie.
Serwer wirtualny dzięki narzędziom kontrolującym niezależność użytkowników zapewnia Twoim danym bezpieczeństwo, a dzięki temu, że nie musisz zakupować całego serwera (całej maszyny fizycznej), zyskujesz abonament za serwer wirtualny w niskiej cenie, bo zamawiasz tylko tą cześć serwera fizycznego, którą będziesz rzeczywiście wykorzystywał. Serwery wirtualne są idealną usługą dla małych i średnich firm.

Po co mi serwer wirtualny?

Serwer wirtualny umożliwi Ci na:
- umieszczenie własnej strony WWW w Internecie (np. strona firmowa, galeria zdjęć, forum internetowe),
- przypisanie [zgodnie z wybraną opcją] ilości domen internetowych do serwera (tworzenie skrzynek e-mail w adresie własnej domeny, strony WWW dla wskazanych domen),
- korzystanie z poczty e-mail (możliwość utworzenia nieograniczonej ilości skrzynek e-mail na serwerze),
- korzystanie z serwera FTP (miejsce na publikacje Twoich plików w sieci Internet),
- korzystanie z wielu innych usług dodatkowych np. możliwości instalacji własnego Certyfikatu SSL
więcej o cenach serwerów wirtualnych znajdziesz na stornie głównej

Odsłony: 179